nl en


Tropisch / Reuzenbaobab (Adansonia grandidieri)

Reuzenbaobab (Adansonia grandidieri) Reuzenbaobab (Adansonia grandidieri) Reuzenbaobab (Adansonia grandidieri)
Reuzenbaobab (Adansonia grandidieri) Reuzenbaobab (Adansonia grandidieri) Reuzenbaobab (Adansonia grandidieri)
Reuzenbaobab (Adansonia grandidieri)
8 Reviews | Review toevoegen
De grootste baobab ter wereld die voorkomt op Madagaskar en in Nederland kan groeien als kamerplant.
€ 6,00
per 5 zaden
Tijdelijk niet op voorraad
 
Op verlanglijst
Familie: Malvaceae
Latijnse naam: Adansonia grandidieri
Nederlandse naam: Reuzenbaobab
Herkomst: Madagaskar

Deze indrukwekkende boom van Madagascar is de grootste onder de baobabs en wordt tegenwoordig zeer bedreigd in zijn voortbestaan door oprukking van landbouwgebied. Net als de Afrikaanse baobab moet deze soort als plant of bonsai binnenshuis gehouden worden of als boom in een grote kas. 's Winters gaat de boom in rust en verliest zijn blad. Gedurende deze periode hoeft er maar heel weinig water gegeven te worden en de rest van het jaar kan er regelmatig gegieterd worden. De grond moet wel goed doorlatend zijn en de baobab staat graag op een zonnige plek.  

Zaaibeschrijving: Zaden op 1 plek aanschuren met schuurpapier en vervolgens 24 uur in lauwwarm water laten weken. Zaaien in zaai- en stekgrond, grond constant vochtig houden en bij 25-30 grC laten kiemen. Kieming kan volgen zolang de zaden hard zijn.  

Zaaitijd: Hele jaar
Moeilijkheidsgraad: Gemiddeld
Minimumtemperatuur: 15 graden Celsius

Foto: Bernard Gagnon

Sorteren op:

Review toevoegen
Nikki - 03-06-2021 17:50

Na het volgen van de instructies en zaaien in een klein kasje op de vensterbank in zaai- en stek potgrond zijn alle zaadjes razendsnel ontkiemd. Één van de 5 zaadjes bleek ook een leuke verrassing te zijn: een hele mooie variegated baobab in wording!

Martijn - 03-06-2021 09:31

Het heeft voor mij even geduurd, maar uiteindelijk is er één gekiemd (had 10 zaden gezaaid). De eerste 5 in het voorjaar, de tweede 5 in de zomer. Van die tweede batch is er dus één gekiemd. Ik heb ze gezaaid in zaaigrond in een onverwarmde kweekbak en ik vermoed dat ze daarin te koud of te nat (of een combinatie) hebben gestaan, want de zaden gingen rotten. Als ik de andere reviews lees zie ik dat zij een veel hoger kiemingspercentage hebben behaald; doe dus niet wat ik deed en zorg dat ze warm genoeg staan! Het boompje groeide goed en werd snel houtig, maar na een half jaar verdorde alle bladeren. Dat was eerst even schrikken, maar ik las dat dit hoort. De baobab slaat namelijk vocht op in de stam om periodes van droogte door te komen en gooit dan ook al zijn bladeren af om te zorgen dat hij niets verdampt. Het boompje heeft een half jaar in rust gestaan (wel gezorgd dat de grond niet volledig uitdroogde) en hij krijgt nu nieuwe knoppen aan de uiteinden van de takjes.

Peter Van Damme - 08-08-2020 22:10

3 op 5 is gekiemd. En vrij snel. Groeien goed als je ze licht en zonnig zet. Jonge plantjes ook licht vochtig houden. Op 4 maand tijd is de grootste nu al meer dan 50 cm. Al derde keer verpot naar een grotere pot.

Anne - 19-05-2020 20:59

13-05-2020 de zaden gezaaid, vandaag (19-05-2020) kwam de eerste al boven de grond uit! Hopelijk volgt de rest snel.

Viktor - 16-03-2020 13:21

3 van de 5 zaden in de verpakking sterk beschadigd (in stukjes en brokjes) en dus 'onzaaibaar.'

Babette - 13-01-2020 08:56

Twee zaden alvorens laten weken in water en 1 zaadje in gibberelline mix. Hierna gezaaid in normale potgrond en weggezet in een van 25C. Alle drie de zaden zijn tegelijkertijd opgekomen binnen 1,5 week. De overige twee zaden ga ik later zaaien!

Maurice - 02-11-2018 20:09

Afgelopen zaterdag 27-10-18 de zaden gezaaid in een propagator, en op 1-11-18 zijn er al 3 gekiemd.

Frank - 08-10-2018 05:56

Uitstekend. In propagator laten kiemen bij 25-30 graden, 100% resultaat; Na een week al ontkieming. Inmiddels staan er 6 exemplaren kaarsrecht voor het raam.